ActivLab Ashwagandha SKLADOM

ActivLab Ashwagandha a ďalšie varianty:

  • Activlab Ashwagandha (60), dostatočné na 60 porcií po 1 kapsule denne
  • Ashwagandha je bylina široko používaná v ajurvéde, tradičnom bylinnom systéme v Indii
  • Ashwagandha sa používa ako všeobecné tonikum a adaptívne
  • Podporuje prispôsobenie tela dočasnému normálnemu stresu
  • Ashwagandha tiež podporuje imunitný systém
ActivLab Ashwagandha

Pár osvedčených zdravotných výhod ašvagandy

Ashwagandha je starodávna liečivá bylina.

Je zaradený medzi adaptogény, čo znamená, že môže vášmu telu pomôcť zvládať stres.

Activelab Ashwagandha tiež ponúka mnoho ďalších výhod pre vaše telo a mozog.

Napríklad môže posilniť funkciu mozgu, znížiť hladinu cukru v krvi a kortizolu a pomôcť v boji proti symptómom úzkosti a depresie.

Tu je 12 výhod ašvagandy, ktoré sú podporované vedou.

Je starodávna liečivá bylina – ActivLab Ashwagandha

Ashwagandha je jednou z najdôležitejších byliniek ajurvédy, formy alternatívnej medicíny založenej na indických princípoch prírodného liečenia.

Používa sa viac ako 3 000 rokov na zmiernenie stresu, zvýšenie energetickej hladiny a zlepšenie koncentrácie (1Dôveryhodný zdroj).

Ashwagandha je sanskrt pre vôňu koňa, ktorá sa vzťahuje na jeho jedinečnú vôňu a schopnosť zvyšovať silu.

Jeho botanický názov je Withania somnifera a je známy aj pod niekoľkými inými názvami, vrátane ženšenu indického a čerešne ozimnej.

Rastlina ashwagandha je malý ker so žltými kvetmi, ktorý pochádza z Indie a severnej Afriky. Výťažky alebo prášok z koreňa alebo listov rastliny sa používajú na liečbu rôznych stavov.

Mnoho z jeho zdravotných výhod je pripisovaných vysokej koncentrácii withanolidov, ktoré preukázateľne bojujú so zápalom a rastom nádorov (1Dôveryhodný zdroj).

ZHRNUTIE

Ashwagandha je prominentná bylina v indickej ajurvédskej medicíne a vďaka svojim zdravotným výhodám sa stala obľúbeným doplnkom.

Môže znížiť hladinu cukru v krvi

V niekoľkých štúdiách bolo zistené, že ašvaganda znižuje hladinu cukru v krvi .

Jedna štúdia zo skúmavky zistila, že zvyšuje sekréciu inzulínu a zlepšuje citlivosť na inzulín vo svalových bunkách (2Dôveryhodný zdroj).

Niekoľko štúdií na ľuďoch tiež naznačilo, že môže znížiť hladinu cukru v krvi u zdravých ľudí aj u diabetikov ( 3 ,4Dôveryhodný zdroj5Dôveryhodný zdroj6Dôveryhodný zdroj).

Navyše, v 4-týždňovej štúdii u ľudí so schizofréniou mali tí, ktorí boli liečení ašvagandou, priemerné zníženie hladiny cukru v krvi nalačno o 13,5 mg/dl v porovnaní so 4,5 mg/dl u tých, ktorí dostávali placebo (5Dôveryhodný zdroj).

A čo viac, v malej štúdii so 6 ľuďmi s diabetom 2. typu, doplnená o ašvagandu na 30 dní, znížila hladinu cukru v krvi nalačno. Štúdia však nezahŕňala kontrolnú skupinu, takže výsledky sú diskutabilné (6Dôveryhodný zdroj).

ZHRNUTIE

Obmedzené dôkazy naznačujú, že ašvaganda znižuje hladinu cukru v krvi prostredníctvom účinkov na sekréciu a citlivosť inzulínu.

GURU ZDRAVIA