Asvaganda kapsule TOP KVALITA

Asvaganda kapsule skladom:

Asvaganda je vždyzelený ker, ktorý rastie v Indii, na Strednom východe a v niektorých častiach Afriky. Použitie v tradičnej medicíne má dlhú históriu.

Po stovky rokov ľudia používali korene a oranžovo-červené plody ašvagandy na liečebné účely. Bylina je známa aj ako indický ženšen alebo zimná čerešňa.

Názov „ashwagandha“ opisuje vôňu jeho koreňa, čo znamená „ako kôň“. Ashwa podľa definície znamená kôň.

Praktizujúci používajú túto bylinku ako všeobecné tonikum na zvýšenie energie a zníženie stresu a úzkosti. Niektorí tiež tvrdia, že bylina môže byť prospešná pri niektorých rakovinách , Alzheimerovej chorobe a úzkosti .

Je potrebný ďalší výskum; Do dnešného dňa boli sľubné štúdie o zdravotných výhodách ašvagandy hlavne na zvieratách.

Tento článok sa zaoberá tradičným používaním ašvagandy, jej prijatím a dôkazmi o možných zdravotných výhodách a rizikách.

Ashwagandha (asvaganda kapsule) je dôležitá bylina ajurvédskej medicíny. Jedná sa o jeden z najstarších zdravotníckych systémov na svete a jeden z indických systémov zdravotnej starostlivosti.

V ajurvédskej medicíne je ašvaganda považovaná za rasájanu. To znamená, že pomáha udržiavať mladosť, mentálne aj fyzicky.

Existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že bylina môže mať neuroprotektívne a protizápalové účinky. Zápal podporuje mnoho zdravotných stavov a zníženie zápalu môže chrániť telo pred rôznymi stavmi.

Ľudia napríklad používajú asvaganda kapsule na liečbu nasledujúcich chorôb:

Rôzne ošetrenia využívajú rôzne časti rastliny, vrátane listov, semien a ovocia.

asvaganda kapsule
Ašvaganda kapsule

Vedecké štúdie naznačujú, že ašvaganda môže byť prospešná pre množstvo podmienok.

To znamená, že vedci nevedia veľa o tom, ako bylina reaguje v ľudskom tele. Väčšina štúdií doteraz používala zvieracie alebo bunkové modely, čo znamená, že vedci nevedia, či sa rovnaké výsledky vyskytnú aj u ľudí.

Štúdia z roku 2000 naznačila, že bylina má porovnateľný účinok znižujúci úzkosť s lorazepamom, čo naznačuje, že ašvaganda môže byť rovnako účinná na zníženie úzkosti. Vedci však túto štúdiu vykonali na myšiach, nie na ľuďoch.

GURU ZDRAVIA