fbpx
Blog

Vylieči pečeň aj po otrave muchotrávkou zelenou

5/5 - (1 vote)

Pestrec mariánsky ,označovaný aj ako Sylibum marianum, Ostropestrec, či Kristova koruna. Pestrec vyzerá ako bodliak s fialovými kvetmi. Veľmi užitočná bylina, dostať ju kúpiť bežne ako čaj, či už v sáčkoch alebo ako sypanú zmes, alebo vo forme tabliet, ktoré obsahujú koncentrované účinné látky.

Obsahuje liečivú látku Sylimarín, ktorá spôsobuje zamedzenie prenikaniu škodlivín do pečene. Pomáha očisťovať a regenerovať ju. Zároveň pomáha zlepšiť trávenie.

Látka z tejto rastliny sa úspešne používa aj pri liečbe pacientov, ktorý majú poškodenie pečene, spôsobené napr. otravou spôsobenou konzumáciu jedovatých hubami. Má všestranné použitie pri ochoreniach pečene a žlčníka, či už je to otrava alkoholom, nadmerné a dlhodobé užívanie liekov, cirhóza pečene a pod. Zároveň má priaznivý vplyv na zníženie hladiny cholesterolu a úpravu hladiny cukru v krvi.

Orgány: Pečeň, žlčník, slezina. 

Formy: čaj, tablety, drvené plody na priamu konzumáciu, tinktúra

Použitie: zlepšenie trávenia, regenerácia a očista pečene a žlčníka, zníženie cholesterolu 

Obdobie zberu: august až september

Kde rastie: voľne rastie v teplejších podnebných pásmach, avšak u nás je ho možné dopestovať

Upozornenie: neodporúča sa tehotným ženám, nemal by sa kombinovať s alkoholom, ľudia s vysokým krvným tlakom by sa mali poradiť so svojím lekárom pred začatím užívania

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

GURU ZDRAVIA